Lenovo ThinkStation S20 Intel Xeon W3520/2.66 GHz
0 out of 5
Intel Xeon W3520/2.66 GHz 4G RAM 250G HDD DVD-Writer
| Model | ThinkStation S20 |
| Processor (CPU) | Intel® Xeon W3520/2.66 GHz Processor (8M Cache, up to 2.93 GHz) |
| Form Factor | Tower (DT) |
| Connections | Front: 2x USB 2.0 1x microphone in,1x headphone 1x 20 in 1 Card Reader Rear: 1x DVI Connector 2x Display Port Connector 8x USB 2.0 connectors 1x Serial Connector 1x eSATA 1x 1GB Ethernet Port (LAN) 1x Line Out Connector 1x Line-in/Microphone Connector 1x Audio line-out (side surround) 1x Headphones 1x Microphone 1x SPDIF Input 1x SPDIF Output |
| Expansion Slots | 2x PCI-E 16x Slots 2x PCI Slots |
| Power Supply | 625W power supply |
Related Products
Desktops
Dell OptiPlex 7050 Intel i5 7500T 8GB RAM 256GB SSD Micro Desktop
0 out of 5
Desktops, PC only
HP Workstation z400 - Xeon W3520 2.66 GHz 8GB RAM 500GB HDD 1YR Warranty
Recently Viewed Products
Desktops, PC only
Dell Optiplex 990 Desktop Computer SATA HDD intel i3 2120 3.30GHz 8G RAM Win10P
Desktops, Package
Refurbished Dell OptiPlex 9020 SFF Intel i5 With 22" Monitor Computer Package