Lenovo ThinkStation S20 Intel Xeon W3520/2.66 GHz
0 out of 5
Intel Xeon W3520/2.66 GHz 4G RAM 250G HDD DVD-Writer
| Model | ThinkStation S20 |
| Processor (CPU) | Intel® Xeon W3520/2.66 GHz Processor (8M Cache, up to 2.93 GHz) |
| Form Factor | Tower (DT) |
| Connections | Front: 2x USB 2.0 1x microphone in,1x headphone 1x 20 in 1 Card Reader Rear: 1x DVI Connector 2x Display Port Connector 8x USB 2.0 connectors 1x Serial Connector 1x eSATA 1x 1GB Ethernet Port (LAN) 1x Line Out Connector 1x Line-in/Microphone Connector 1x Audio line-out (side surround) 1x Headphones 1x Microphone 1x SPDIF Input 1x SPDIF Output |
| Expansion Slots | 2x PCI-E 16x Slots 2x PCI Slots |
| Power Supply | 625W power supply |
Related Products
Desktops, Package
HP 8200 Elite USDT i5 2400S 8GB 128GB SSD Computer Package with 22" Monitor
0 out of 5
Desktops, PC only
HP Workstation z400 - Xeon W3520 2.66 GHz 8GB RAM 500GB HDD 1YR Warranty